Sıkça Sorulan Sorular

  1. Nasıl Araç Kiralama Rezervasyonu Yapılır?

Online olarak www.hatayairportcar.com internet sayfasından araç kiralama seçimi yaptıktan sonra birkaç kolay adımla rezervasyon yapabilirsiniz. Çağrı merkezlerimizi arayarak da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  1. Rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim?

Rezervasyon sonrasında Çağrı Merkezimiz Tarafından Aranarak geri bildirim ulaşacaktır. Bildirim gelmeyen Rezervasyonlar tamamlanmamış demektir ve teyit etmekte yarar bulunmaktadır. 

  1. Mesai saatleri dışında aracı teslim alabilir miyim?

Rezervasyon Sistemimizde arama yaptığınız sırada, arama saatine göre, teslimat yapan ofislerin seçeneklerini göreceksiniz. Mesai saatlerinde daha fazla seçenek görebileceğiniz gibi, mesai saatleri dışına çıkılması durumunda sadece hizmeti devam eden ofislerimizin seçeneklerini görebileceksiniz. Mesai saatleri dışında teslimlerde ücretler de farklı çıkabilir. Bazı ofislerimiz bu hizmet için ek ücret uygulamaktadır.

  1. Uçağım gecikir veya uçuş iptal edilirse ne olur?

Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Böylesi durumlarda ofislerimiz rezervasyonu iptal etmeyecek ve Aracı bekletecektir. Rezervasyon sırasında uçuş numarası verildi ise, ilgili ofis uçuş numarasından varış zamanınızı takip edecektir.

  1. Ekstra ürünleri (Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sigorta vb.) nasıl satın alabilirim?

Tümünü satın almak rezervasyon işlemi sırasında mümkündür. Sonrasında da rezervasyona ilave edebileceğiniz gibi, ofislerden de satın almak mümkündür. Son dakikaya bırakarak işlemleri uzatmak veya kalmadı yanıtı ile karşılaşmamak için öncesinde satın almak isabetli olacaktır. İlgili ofisin altında ekstra ürün çıkmıyorsa, ofiste o hizmet, o an için yok demektir.

  1. Aracı erken bıraktım, ücret iadesi alacak mıyım?

Hayır. Araç kiralama hesaplamaları aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz kesin saatler üzerinden yapılır. Belirtilen gün ve saatlerde Araç size aittir. Kullanılmayan saat veya günlerin ücret iadesi söz konusu değildir.

    Ek sürücü nedir, Ek Sürücü için ödeme gerekiyor mu?

Kiralamada geneli itibarıyla bir kişi üzerinden hizmet başlar. Birden fazla kişi tarafından kullanılması halinde Sigortalar geçersiz kalmaktadır. Risk ’i üstlenmemek üzere, birden fazla kişi kullanacak ise, kullanıcıların Ek Sürücü olarak kayda girmesi gerekmektedir. Ek Sürücünün, konu ile ilgili bedeli ödemesi ve Araç Kiralama Sözleşmesine kayıt edilerek imzasının alınması gerekmektedir.

    Araç kiralamada yaş sınırı ve minimum ehliyet süresi var mıdır?

Sigorta şartları gereği Ekonomik sınıf Araçlarda 21 yaş ve 2 yıllık sürücü belgesi, orta ve üst Araçlarda 24 yaş ve 2 yıllık sürücü belgesi, Premium Araçlarda 28 yaş ve 3 yıllık sürücü belgesi sınırı bulunmaktadır.

    Araç Kiralama Süresi nedir?

Araç kiralama süresi minimum 24 saattir. 24 saatten daha az süreli kiralamalarda 24 saat ücreti uygulanır.